Перша презентація технології пересування автотранспорту в колонах проекту SARTRE . АвтоСтатьи на Автопортале города Харькова - Автопортал АвтоХарьков
Главная / АвтоСтатьи / Перша презентація технології пересування автотранспорту в колонах проекту SARTRE

Перша презентація технології пересування автотранспорту в колонах проекту SARTRE

 

Пересування в колонах вже через десять років може стати новим способом пересування на автошляхах, і команда проекту SARTRE, що фінансується ЄС, провело першу вдалу демонстрацію цієї технології на Випробувальному полігоні Volvo поблизу швецького міста Гетебург.

 

Розробники проекту SARTRE, які діють за фінансової підтримки ЄС, вперше мали змогу випробувати свої системи не на симуляторах.

«Нам дуже приємно бачити, що різноманітні системи працюють дуже налагоджено разом вже під час першого випробування», говорить інженер компанії Volvo Cars Ерік Кьолінг. «Все таки сім компаній - учасниць проекту SARTRE з 4 країн розробляли ці системи. Зимові погодні умови дали змогу провести додаткове випробування камер та комунікаційних пристроїв.»


«Це значне досягнення для цієї європейської дослідницької програми», говорить координатор проекту SARTRE Том Робінсон з компанії «Ricardo UK Ltd». «Система пересування автоколонами надає можливість вдосконалити безпеку на дорогах, краще використовувати довжину колон, покращити комфорт для водіїв під час тривалих подорожей, а також зменшити споживання палива, а звідси - викиди CO2.» Завдяки спільним знанням компаній-учасниць в проекті SARTRE відчутний прогрес у реалізації безпечної та ефективної технології пересування автоколони.»

 

Це більш безпечно і зручно
Автоколона, що пересувається за технологією, передбаченою проектом SARTRE, – це караван автомобілів, в якій професійний водій ведучого автомобіля веде колону інших автомобілів.
В кожному автомобілі відбувається вимірювання відстані, швидкості та напрямку, після чого автомобіль пристосовується до автомобіля попереду. Всі автомобілі абсолютно не закріплюються до колони і можуть у будь-якій час покинути процесію. Але коли автомобіль пересувається у колоні, водій може відпочити і під час руху може робити інші речі до самого кінця руху колони.  

колона2

колона3

 

Випробування проводились з одним ведучим автомобілем та однією машиною, що слідувала за ним. Рульове колесо машини, що слідувала, рухалось самостійно по мірі того, як машина плавно рухалась слід за ведучою вантажівкою навколо випробувального треку заміської дороги. Водій може випити каву або почитати газету, не застосовуючи ні рук, ні ніг для управління своїм автомобілем.


Технологія пересування автотранспорту колоною має на меті покращити низку аспектів: По-перше, це безпека дорожнього руху, оскільки пересування за цією технологією мінімізує людський фактор, який є причиною щонайменше 80 відсотків дорожньо-транспортних пригод. По-друге, завдяки цій технології скорочується споживання палива, а отже об’єм викидів вуглекислого газу скорочується на 20 відсотків. Крім того, це зручно для водія, це звільняє час на інші питання, окрім водіння. І оскільки автотранспорт пересуватиметься на швидкості руху на шосе з відстанню в декілька метрів, технологія пересування колоною зменшить перевантаженість доріг.


Технологія успішно розробляється і може поступити у виробництво вже через декілька років. На що може піти набагато більше часу, так це на прийняття громадськістю та узаконення, оскільки 25 урядів ЄС повинні прийняти схожі закони.

Подробнее на сайте официального диллера автосалона ООО "АВТО ГРАФ М" www.volvoauto.kh.ua

 

 «Назад к списку статей
Статьи по теме:Renault поддержит национальный авторынокОперация "Эвакуация"PEUGEOT 208: ПЕРЕВОПЛОЩЕНИЕМодернизация новых Volvo V70, XC70 і S80
Все статьи по этой теме...Добавить сервис
Реклама на портале! Пишите нам! manager@autokharkov.com.ua