Сульфат амонію: важливість застосування

Роль азотних мінеральних добрив у формуванні вегетативної маси сільгоспкультур, покращенні смакових властивостей їх плодів, зерна та насіння, і, загалом, — збільшення врожайності, важко переоцінити. Без азоту припиняється нормальне дихання клітин рослини, поживні речовини не транспортуються по її судинам, а ріст уповільнюється. Недарма ж кажуть, що азот – це життя. На сьогоднішній день існує безліч варіантів добрив, у складі яких присутній азот. Проте, є декілька, що користуються найбільшою популярністю у вітчизняного аграрного сектору. Серед них можна виділити сульфат амонію.

З чого складається сульфат амонію?

Дане мінеральне добриво відноситься до комплексних, адже у своєму складі, окрім азоту, має також і сірку. У процентному відношенні азоту міститься 21%, сірки 24%, все інше — додаткові мікроелементи та поживні речовини. Взагалі, існує певний рейтинг важливості елементів для росту культур. На першому місці, звісно, азот, на другому – фосфор, а третє займає сірка. Отже, можна сказати, що сульфат амоніюдобриво, що у своєму складі має два найважливіші для рослин елементи. Яка роль сірки? Без неї порушується амінокислотний баланс у клітинах культур, крім того, вона входить у склад білкової маси рослин. Можна впевнено сказати, що нестача сірки – це автоматично порушений нормальний розвиток кореневої системи, пагонів та листя рослин. А отже, це приводить до зменшення урожаю і до зниження якості продукції.

Вплив сульфату амонію на сільськогосподарські культури

Незважаючи на свою ефективність та важливість для рослин, сульфат амонію володіє нерівномірним впливом на культури. Деякі з них «із задоволенням» сприймають це добриво, а деякі зовсім до нього байдужі (а тому використання недоцільне). Отже, як реагують рослини на даний вид підживлення:

  • підкислюючі властивості сульфату амонію мають низький вплив на озиме жито, льон та овес;
  • для ячменю, цукрового буряку, кукурудзи, коноплі, ярої пшениці дане добриво володіє чудодійним ефектом, і ці рослини реагують на нього миттєво;
  • на сірку у складі сульфату амонію дуже добре реагують такі культури як рапс, редис, капуста, інші види хрестоцвітих, тому рекомендовано використовувати його для підживлення саме цих рослин;
  • проте, найкраще застосовувати цей вид добрив для насичення мікроелементами картоплі, адже дана культура реагує максимальним підвищенням своєї врожайності. В порівнянні із іншими засобами, що використовуються для цієї культури, сульфат амонію не може накопичуватись у коренеплодах картоплі у вигляді нітратів. Безпека для людського здоров’я після застосування добрива – це те, на що варто орієнтуватись при виборі препарату для підживлення культури.

 

Запись опубликована в рубрике АвтоВести. Добавьте в закладки постоянную ссылку.